StoneArt Kaplama

STON’ART NEDIR?

Yüzlerce yıldır İtalyan mermer ustalarının bir sanata dönüştürdüğü terrazzo uygulamalarının, 21. Yüzyıl teknolojisi ile birlikte uygulanması ile ortaya çıkan, dekoratif, uzun ömürlü ve çok hızlı uygulanabilen iç ve dış ortamlarda kullanılabilen doğa dostu bir zemin kaplama malzemesidir.

Kimyagerlerimiz, firmamızın uzun yıllardır üretimini ve uygulamasını başarıyla yaptığı epoksi terrazzo çalışmaları sadece iç ortam uygulamaları ile sınırlı olduğu için, çalıştığımız projelerin dış ortam zeminlerine de aynı dekoratif hareketliliği getirecek, Ston’Art uygulamalarını geliştirdi. Bu sayede firmamız sadece iç ortam zeminlerinde değil artık dış ortam zeminlerinde de projelerinize değer katmaya devam edecektir.

MALIYET AVANTAJLARI

Uygulanmakta olan ticari zemin kaplama sistemlerine göre Guroxy® Resin Systems`da kullanım süresi yapının ömrü ile paraleldir. Geleneksel sistemlerde bakım ve değişiklik maliyetleri günden güne artarken, Guroxy® Resin Systems ile bakım maliyeti düşer.

Tüm ticari zemin döşemeleri ile karşılaştırıldığında düşük toplam maliyeti ve verimli zemin döşeme sistemi özelliği operasyonel avantaj sağlar.

  • Estetik görünüm
  • Uzun ömür
  • Avantajlı uygulama maliyeti
  • Düşük bakım maliyeti

UYGULAMA AVANTAJLARI

Ston’Art ürünleri çok farklı alanlarda, çok farklı fonksiyonlarıyla hayat bulur. Kimi zaman sadece desenleri ile ilgi çekerken kimi zaman derzsiz, sürekli yapısı ile alanlara hacimkazandırır.

Canlı renklerle mimarların tasarımlarını zeminlere yansıtabilir, tasarımcılara göz alıcı renkler, hayret uyandırıcı desenler yaratma özgürlüğü verir. Bu özellik Ston’Art a özgüolup, doğru seçilmiş renk-agrega kombinasyonları ile hayal edebileceğiniz her tasarımın uygulanmasını mümkün kılar.

  • Ston’Art Texture yüzeyi sayesinde ıslak zeminlerde mükemmel kayma direnci gösterir.
  • Farklı ebatlı agregaların kullanımı ile farklı algılar yaratabilir.
  • Hızlı uygulanabilmesi sayesinde projelerinizde pratik çözümler yaratır.
  • Yüksek mekanik ve kimyasal dirence sahiptir.

UYGULAMA ALANLARI

Zemin kaplama işleminde derz kullanılmadığından, uygulandığı alanlarda bir bütünlük sağlar. Bu nedenle özellikle düz ve geniş alanların arandığı havalimanı, hastane ve alışveriş merkezleri gibi yerlerde tercih edilirken, sürekli yapısı sayesinde küçük alanlara genişlik katar.

Başta Amerika ve Avrupa’da yaygın olarak tercih edilen Ston’Art zemin kaplaması, ülkemizde fazla bilinmemektedir. Bunun temelinde mimarların malzemeyi yeterince tanımıyor olmaları, uygulama aşamasının titizlik gerektirmesi ve üretim maliyetlerinin yüksek algılanması yatmaktadır. Maliyetin yüksek algılanması, malzemenin ömrü ve bakımı dikkate alındığında gerçeği yansıtmamaktadır.

 

ÇEVRECI STON’ART

Ston’Art tasarımdaki avantajlarının yanı sıra, içerdiği kimyasallar açısından çevreye de duyarlıdır. Evlerimizde dahi kullandığımız bir çok kimyasal malzeme oda sıcaklığında bile buharlaşabilen Uçucu Organik Bileşik (VOC) içerirken, Ston’Art zemin kaplama uygulamasın oluşturan kimyasallar hiçbir uçucuyu içermez.

Tüm bunların yanında Ston’Art uzun ömrü, değişim için harcanacak enerji ve kaynakları en aza indirerek yüksek oranda tasarruf sağlar. Günümüzde Ston’Art, bir yapının LEED direktiflerine uygunluk seviyesine yaklaşık 5 puan ekleyebilmektedir. Bu sayede yeşil yapıların oluşturulmasında avantaj sağlar.

 

ÖNCEKİ SAYFA

https://isurveywalmart.com https://mybkexperienceo.com https://mykfcexperienceo.com https://tellpizzahutsurvey.com https://tellthebellvisit.com https://idgcustomerfirst.com https://imycfavisit.com https://ibwwlistens.com https://tellgamestops.com https://dqfanfeedbacks.com https://tellwinndixies.com