Fırçalı Şap

Fırçalı beton uygulaması daha çok benzin istasyonları, saha betonları, yol ve köprü betonları, hafif eğimli rampalarda kullanılır. Fırçalı beton uygulaması araç ve yayaların kaymaması için uygulanır. Kullanım amacına göre fırça tercihi yapılır. Eğimi yüksek rampalarda geniş dişli fırça, hafif rampalı veya yürüyüş yollarında ise ince uçlu fırça tercih edilmelidir.

KADEMELİ RAMPALAR

Çok eğimli ve çok dik rampalarda çelik tel fırçalı, kalın izli ve kademeli beton uygulaması tercih edilir. Bu uygulama araçların rampalardan daha rahat çıkmasını ve kaymamasını sağlar.

ÇOK AMAÇLI ŞAP

Sıkıştırılmış beton uygulaması daha çok izolasyon altı eğim şapı, izolasyon üstü koruma şapı, seramik ve mermer altı şap olarak tercih edilir. Bu işlemin kalıp (tabla) betonlarında yapılması halinde seramik, fayans, çini ve PVC gibi kaplamalar direkt zemine uygulanabilir.

ÖNCEKİ SAYFA

https://isurveywalmart.com https://mybkexperienceo.com https://mykfcexperienceo.com https://tellpizzahutsurvey.com https://tellthebellvisit.com https://idgcustomerfirst.com https://imycfavisit.com https://ibwwlistens.com https://tellgamestops.com https://dqfanfeedbacks.com https://tellwinndixies.com